Transit çıkma yedek parçalar söz konusu olduğunda öncelikli sıraya sahip olan Ankara Yıldız Sanayi, parça çeşitliliği noktasında Türkiye’nin bir numarası. Yıldız Sanayi Sitesi’nin önde geldiği bu çıkma yedek parça sektöründe insanlar Ford transit araçlarında ihtiyaç duyduğu parçaları anında temin edebiliyor.

Transit çıkma parçalar nasıl elde edilir? 

Çıkma yedek parçalar (mesela motor ve şanzımanlar) kaza yapmış veya sel, yangın gibi doğal afetlere maruz kalmış, artık trafiğe çıkma şansı olmayan, resmi olarak hurdaya ayrılmış ford transit araçlardan sökülen, orijinal birebir Ford üretimli parçalardır. Çıkma yedek parçalarda uyum sorunu yaşanmaz. Sebebi ise, birebir orijinal araçlar üzerinden sökülmesidir. Oysaki Çin, Tayvan menşeili yan sanayi diye tabir edilen 2. sınıf kalitedeki çıkma transit yedek parçalarını aracınız üzerine takarken uyum problemi yaşayabilirsiniz. Ford fabrikasından çıkmayan, başka ve yabancı üreticiler tarafından üretilen bu yan sanayi parçalar aracınıza zarar dahi verebilir. Transit çıkma yedek parçaların böyle bir riski olmamakla birlikte tamamen güvenilirdir.

Türkiye’deki transit çıkma yedek parça satışı

Bu konuda az önce bahsettiğimiz üzere, Ankara Yıldız Sanayi Sitesi başı çekmektedir. Yıldız Sanayi Sitesi, Ankara’nın göbeğindedir. Türkiye’nin göbeği olan Ankara ise bütün illere olan eşit mesafesi sayesinde, şehir dışından istenen çıkma parçalar en geç 2 gün içerisinde teslim edilir ve bu sayede gecikmelerin önüne geçilmiş olur. Ayrıca Efe Motorlu Araçlar tarafından satışı yapılan tüm Ford transit çıkma yedek parçalar %100 muayyerdir ve herhangi bir sorun yaşadığınızda geri getirebilir iade edebilirsiniz. Satışı yapılan çıkma yedek parçaların orijinalliği konusunda garanti verilirken, parçaların çalışıp çalışmama durumları hakkında kazalı araçlardan sökülme yapıldığı için garanti verilememektedir. Dolayısıyla çalışmayan parçaların tamamında, çıkma motor, çıkma şanzıman, şıkma motor kapağı, motor bloğu, çıkma krank ve krank mili gibi tüm parçalarda dahi sorun olduğu takdirde geri getirebilirsiniz.

4.00 avg. rating (88% score) - 1 vote